فورى ایران تغذیه دانشگاه دانشگاه آشپزخانه

فورى: ایران تغذیه دانشگاه دانشگاه آشپزخانه دانشجویان مواد غذایی ذائقه غذایی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آیا در ماه آب وجود دارد؟

محققان دانشگاه “براون” آمریکا به نشانه‌هایی دست پیدا کرده‌اند که مدعی هستند در ماه آب وجود دارد. 

آیا در ماه آب وجود دارد؟

آیا در ماه آب وجود دارد؟

عبارات مهم : محققان

محققان دانشگاه “براون” آمریکا به نشانه هایی دست پیدا کرده اند که مدعی هستند در ماه آب وجود دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از یونیورس تودی، بعد از آخر ماموریت های آپولو، بسیاری از انسان ها به این فکر کرده اند که چه زمانی ما می توانیم به ماه برگردیم و این بار آنجا بمانیم.

آیا در ماه آب وجود دارد؟

در سال های اخیر با داغ شدن این عنوان علاوه بر ارائه طرح های اجرایی جهت ایجاد پایگاه در ماه، تحقیقات و مطالعات وسیعی بر روی قمر زمین شروع شده است است تا امکان وجود آب در آن مورد بررسی قرار بگیرد.

با ارسال مدارگردهای متفاوت به ماه میزان اطلاعات دانشمندان از سطح ماه بسیار زیاد کردن پیدا کرده است و محققان می دانند که حجم زیادی از یخ بر روی سطح ماه وجود دارد ولی یافته های محققان دانشگاه “براون”(Brown) حاکی از آن است که در قمر زمین ذخایری از آب در دهانه های آتشفشانی آن وجود داشته است.

محققان دانشگاه “براون” آمریکا به نشانه‌هایی دست پیدا کرده‌اند که مدعی هستند در ماه آب وجود دارد. 

این یافته ها می تواند ثابت کند که امکان وجود ذخایر آب در ماه زیاد است.

محققان در این تحقیق با تلفیق داده های ماهواره ها و استفاده از مشخصه های حرارتی ماه در تصویرهای مختلف، مکان هایی را که امکان وجود آب در سطوح زیرین آن زیاد است مشخص کرده اند.

پیش از این محققان از وجود منابع عظیم آب منجمد در قطب های ماه خبر داده اند. نظریه ای وجود دارد که ماه حاصل برخورد یک شیء فضایی هم اندازه مریخ با زمین است و این تکه حاصل شده است دارای مقادیر زیادی از آب در سطوح زیرین خود است.

آیا در ماه آب وجود دارد؟

در تحقیقات دیگری عنوان شد که بعید است هیدروژن مورد نیاز جهت تشکیل آب در ماه به خاطر گرما باقی بماند و تصویر العمل مورد نیاز جهت تولید آب شکل بگیرد.

از حدود یک دهه پیش با زیاد کردن اطلاعات از ماه این نظریه با نقایص زیادی روبرو شد آیا که در نمونه های خاک ماه که مربوط به ماموریت های آپولو15 و 17 بودند مقادیر کمی آب یافته شد.

محققان دانشگاه “براون” آمریکا به نشانه‌هایی دست پیدا کرده‌اند که مدعی هستند در ماه آب وجود دارد. 

در مطالعه دیگری که در سال 2011 در دانشگاه براون انجام شد مشخص شد که در داخل این خاک ساختارهای بلوری آب همانند ذخایر معدنی بازالت در زمین وجود دارد. اهمیت این عنوان در آن بود که محققان اعلام کردند گوشته ماه می تواند به اندازه آب کل زمین محتوی آب باشد.

مدارگردها جهت بررسی وجود مواد متفاوت بر سطح قمرها و سیارات اقدام به تاباندن امواج می کنند و براساس اینکه چه طول موج هایی جذب شده است و چه طول موج هایی بازتابیده می شوند از وجود یا عدم وجود مواد متفاوت مطلع می شوند.

آیا در ماه آب وجود دارد؟

با توجه به نزدیکی ماه و زمین به خورشید انجام این کار کمی مسئله است آیا که امواج تابیده شده است از سوی خورشید در این بین وجود دارند و باید از مطالعه از بین بردن شوند.

برای این منظور محققان میزان گرمای مناطق متفاوت ماه را بررسی کردند تا بتوانند امواج مربوط به خورشید را از بین بردن کنند.

در گزارش این پژوهش آمده است که در صورتی که راه هایی جهت ذوب کردن و همچنین استخراج آب های موجود احتمالی در زیر سطح ماه یافت شود می توان با خیال راحت تری به احداث پایگاه دائمی در این قمر فکر کرد.

همچنین با استفاده از هیدروژن موجود در ماه می توان هیدرازین تولید کرد که در سوخت موشک به کار می رود و هزینه های سفر را بسیار کم کردن می دهد.

علاوه بر تمام این موارد نحوه پرورش گیاه در ماه می تواند مهمترین بخش از دستاوردهای این تحقیق باشد هر چند هنوز جهت اظهار نظر قطعی سریع است.

واژه های کلیدی: محققان | خورشید | اخبار علمی و آموزشی

آیا در ماه آب وجود دارد؟

آیا در ماه آب وجود دارد؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog