فورى ایران تغذیه دانشگاه دانشگاه آشپزخانه

فورى: ایران تغذیه دانشگاه دانشگاه آشپزخانه دانشجویان مواد غذایی ذائقه غذایی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می‌شود ، توافق سران اتحادی

خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا جهت پیشبرد به روز رسانی «مقررات مسدودساز» توافق کردند. طبق گفته «لارنس نورمن»، کار جهت به روزرسانی مق

به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می‌شود ، توافق سران اتحادی

توافق سران اتحادیه اروپا راجع به رویکرد یکسان به منظور نجات برجام / وال استریت ژورنال: به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می شود

عبارات مهم : اروپا

توافق سران اتحادیه اروپا راجع به رویکرد یکسان به منظور نجات برجام / وال استریت ژورنال: به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می شود / دبیرکل شرکت ملل: حامی تلاش اروپا جهت حفظ برجام هستیم / انتظار نداریم در آینده نزدیک، تحریمی علیه کشور عزیزمان ایران در شورای امنیت مطرح شود

خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا جهت پیشبرد به روز رسانی «مقررات مسدودساز» توافق کردند. طبق گفته «لارنس نورمن»، کار جهت به روزرسانی مقررات مسدودساز از جمعه شروع می شود تا پیش از ششم آگوست نخستین موعد بازگشت تحریم های آمریکا به دنبال خروج از برجام، اجرایی شده است باشند.

طبق گزارش منابع رسانه ای، سران اتحادیه اروپا راجع به رویکرد یکسان به منظور نجات برجام توافق کردند.

به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می‌شود ، توافق سران اتحادی

منابع رسانه ای خبر دادند که سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا راجع به «رویکرد مشترک» به منظور نجات برجام توافق کردند.

به نوشته فارس، خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا جهت پیشبرد به روز رسانی «مقررات مسدودساز» توافق کردند.

خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا جهت پیشبرد به روز رسانی «مقررات مسدودساز» توافق کردند. طبق گفته «لارنس نورمن»، کار جهت به روزرسانی مق

طبق گفته «لارنس نورمن»، کار جهت به روزرسانی مقررات مسدودساز از جمعه شروع می شود تا پیش از ششم آگوست نخستین موعد بازگشت تحریم های آمریکا به دنبال خروج از برجام، اجرایی شده است باشند.

این منبع غربی می افزاید: «البته هنوز تردیدهایی راجع به موثر بودن این اقدام (اتحادیه اروپا) وجود دارد».

پیش از این بعضی کارشناسان خبر داده بودند که در مقابله با تهدیدهای آمریکا علیه تعامل اقتصادی اروپایی ها با کشور عزیزمان ایران بعد از خروج واشنگتن از برجام، احیای «مقررات مسدودساز» یکی از گزینه هایی است که بروکسل می تواند با فعال کردن آن برابر تحریم های فرامرزی آمریکا بایستد.

به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می‌شود ، توافق سران اتحادی

اتحادیه اروپا نخستین بار در سال ۱۹۹۶ از این مقررات جهت محافظت از کشورهای عضو این اتحادیه در برابر اجبار به تبعیت از تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران و کوبا استفاده کرده بود.

مقررات مسدودساز اروپا شاید بتوانند از شرکت ها در برابر جریمه های آمریکا جلوگیری کند، ولی توانی جهت محافظت از بانک های اروپایی در برابر امکان قطع دسترسی به نظام مالی آمریکا نخواهد داشت.

خبرنگار وال استریت ژورنال خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا جهت پیشبرد به روز رسانی «مقررات مسدودساز» توافق کردند. طبق گفته «لارنس نورمن»، کار جهت به روزرسانی مق

خبرگزاری رویترز هم گزارشی راجع به نشست سران اتحادیه اروپا در صوفیه بلغارستان و مشورت ها راجع به برجام منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: «رهبران اتحادیه اروپا روز چهارشنبه توافق کردند که توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را زنده نگهدارند و همکاری اقتصادی احیا شده است ارزش با پایتخت کشور عزیزمان ایران را بعد از خروج دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از این توافق حفظ کنند».

به روزرسانی «مقررات مسدودسازی» از جمعه شروع می‌شود ، توافق سران اتحادی

رویترز می افزاید: «البته رهبران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا تضمیمات سریعی در جریان نخستین نشستشان بعد از خروج ترامپ از توافق (برجام) اتخاذ نکردند که این نشانگر آن است که چطور نفوذ آمریکا در تجارت و تامین مالی بین المللی، گستره فعالیت و اقدام اروپایی ها را محدود می کند».

یک منبع وابسته به اتحادیه اروپا گفت که رهبران اروپایی توافق کردند که «کار جهت حفاظت از شرکت های اروپایی که به صورت منفی تحت تاثیر تصمیم آمریکا قرار گرفته اند» را شروع کنند.

از جمله گزینه ها آن است که به «بانک سرمایه گذاری اروپا» اجازه سرمایه گذاری داده شود و همچنین جهت خطوط اعتباری یورویی از سوی کشورهای اتحادیه اروپا هماهنگی شود.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده، به رویترز گفته که راجع به این موضوع، راه حل جادویی وجود ندارد و رسیدن اتحادیه به راه حلی در این زمینه، «مقداری وقت می برد».

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال، یک منبع ارشد اتحادیه اروپا خبر داده که رهبران اتحادیه اروپا در نشست صوفیه توافق کردند که «به منظور پرداختن به نگرانی ها راجع به کشور عزیزمان ایران از قبیل کارها منطقه ای آن، موشک بالستیک و آینده برنامه هسته ای این کشور، کانال های ارتباطی با آمریکا را باز نگهدارند».

از سوی دیگر قرار است «میگل آریاس کانیته» کمیسیونر اتحادیه اروپا در زمینه انرژی و جَوی ، ۱۸ تا ۲۱ می مه (۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت) به کشور عزیزمان ایران سفر کند تا راجع به همکاری در زمینه انرژی مشورت کند.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل شرکت ملل متحد روز چهارشنبه با تاکید بر این که اتحادیه اروپا باید نقش محوری تری در دنیا سیاسی امروز بازی کند، از آنچه که تلاش های این اتحادیه جهت حفظ برجام خواند، اعلام حمایت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملل متحد، گوترش که در یک کنفرانس خبری یکسان با «ژان کلود یونکر» مدیر کمیسیون اروپا حضور یافته بود، گفت: در دنیا خطرناکی زندگی می کنیم. جهت نخستین بار در دهه های گذشته، نظام منع توسعه، هم در حوزه تسلیحات هسته ای و هم در بحث تسلیحات شیمیایی، زیر پرسش رفته است.

وی ادامه داد که به عقیده او، وضعیتی مشابه جنگ سرد در دنیا حاکم شده، ولی دیگر «مکانیسم های تعاملی، ارتباطی و کنترلی» آن دوران موجود نیست.

گوترش تصریح کرد: اروپا باید بیش از گذشته متحد، موثر و در صحنه حاضر باشد و به عنوان رکن مهم چندجانبه گرایی در دنیا امروز، کاری کند که صدایش زیاد شنیده شود.

دبیر کل شرکت ملل متحد گفت که این سازمان، از تلاش های اتحادیه اروپا جهت «حفظ برجام» و «ایجاد جهانی که صلح، امنیت، توسعه پایدار و اقدام آب و هوایی برایش در حکم سنگ بنای فعالیت ها و همکاری ها باشد» حمایت می کند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص خروج آمریکا از برجام، گفت که انتظار ندارد در آینده نزدیک، تحریمی علیه کشور عزیزمان ایران در شورای امنیت شرکت ملل متحد مطرح شود.

پیمان شکنی واشنگتن در این توافق بین المللی، انتقادهای بسیاری را در هفته های گذشته به همراه داشته است.

ایران و اروپا هم اکنون مشغول بررسی امکان استمرار اجرای برجام هستند. پایتخت کشور عزیزمان ایران بارها گفته است که چنانچه منافعش در توافق تامین نشود، شانسی جهت ادامه آن قائل نخواهد بود.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | اتحادیه اروپا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog